Ağva Tatil, Otel, Pansiyon ve Gezi Rehberi, Ağva-İstanbul
 

 
 
 
 

Ağva Ulaşım - Ağva'ya Nasıl Gidilir?

Özel Araç ile Ulaşım
İstanbul-Ağva arası yaklaşık 110 kilometre. Özel otomobiliniz ile Ağva'ya gitmek istiyorsanız bu durumda TEM Otoyolu, E-5 ve Beykoz üzerinden olmak üzere üç alternatif mevcut. Dikkat etmeniz gereken tek tabela "ŞİLE" tabelası. 1. ve 2. köprü üzerinde "ŞİLE" sapakları mevcut, TEM üzerinden ise Sarıgazi-Şile yönünü takip etmeniz gerekiyor. İstanbul merkezden Şile yaklaşık 75-80 kilometre kadar.

Şile'ye ulaştıktan sonra "AĞVA" tabelalarını göreceksiniz. Şile'den sonra Ağva yaklaşık 30-35 kilometre kadar. Şile'den Ağva istikametine doğru gittikçe ilk olarak Çayırbaşı köyü karşınıza çıkacak.

Burada yol ikiye ayrılmakta. Sola giden yol deniz kenarından, diğeri ormanlık alan içinden geçiyor. Her iki yol ile de Ağva otelleri ve Ağva'ya ulaşmak mümkün. Gidişte birini, dönüşte diğerini kullanarak gezinize ayrı bir güzellik katabilirsiniz.

İzmit istikametinden geliyorsanız "KANDIRA" sapağı üzerinden Ağva'ya kolayca ulaşabilirsiniz.

 

Toplu Taşıma Araçları ile Ulaşım
Özel aracınız yok ise, Üsküdar'dan Şile ve Ağva'ya düzenli olarak çalışan otobüsleri kullanabilirsiniz. (Not: Üsküdar'daki tüp geçit çalışmaları sebebiyle acentalar Harem'e, benzinliğin karşısına taşınmıştır.)

 
 
     
 
     

© Ağva, İstanbul - Ağva Haftasonu Tatil, Otel, Pansiyon ve Gezi Rehberi - Ağva Otelleri - Ağva Pansiyonları

 

İletişim | Gizlilik Politikası | Sitemap